Питання забезпечення рівних прав та можливостей у прийнятті рішень на всіх рівнях, посилення ролі жінок у суспільно-політичній діяльності, запобігання насильству, врахування особливих потреб жінок і дівчат, у тому числі вразливих категорій, захист прав і врахування потреб постраждалих в умовах конфліктів і після їх завершення є індикатором соціально зрілого суспільства країни й задеклароване Національним планом дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».
«Для нас важливо, що до вирішення гендерних питань долучаються представники експертного середовища, а також проявляють активність громадські та міжнародні організації. Адже вони мають набагато більший ресурс та можливості для безпосередньої взаємодії з людьми, можуть доносити інформацію щодо питань, вирішення яких потребує додаткової підтримки. За облвійськадміністрацією залишається загальна координація цього питання, а також забезпечення міжвідомчої взаємодії всіх зацікавлених сторін», – зазначив на зустрічі Володимир Василенко.
З початком повномасштабного вторгнення виконання окремих напрямів Національного плану дій набуло пріоритетів. Зокрема запобігання гендерно зумовленому насильству і сексуальному насильству, пов'язаному з конфліктом, а також реагування на ці явища, безпека та захист громад, залучення жінок і жіночих організацій та їхня участь у процесах прийняття рішень, серед іншого в гуманітарному реагуванні та відновленні.
«Ми хочемо допомогти громадам Полтавщини в розвитку спроможностей. Навчити їх виявляти виклики, які перешкоджають громаді досягти поставлених цілей та створювати проєкти задля усунення цих викликів. Тож нам потрібно визначити громади, які найбільше потребують нашої підтримки», – говорить керівник програми «Жінки, мир, безпека» Корнеліус Нолен.
Полтавська область відкрита до усіх форм співпраці, що покликані забезпечити гендерну рівність та позитивно вплинуть на якість життя людей. Спільно із громадськими організаціями буде визначено перелік громад, яким необхідна підтримка міжнародних партнерів. Перевагу надаватимуть невеликим громадам, які не мають розвиненої мережі надання соціальних послуг населенню.
Підпишіться, щоб отримувати листи.