До участі в заході долучилися заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Департаменту культури і туризму ОВА Ірина Удовиченко, представники культури, історики, краєзнавці, музеєзнавці, представники медіа, молодь.
Метою виставки є вшанування всіх, хто продовжує боротися за нашу свободу, та пам’ять про тих, хто поклав своє життя за світле майбутнє України.
Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих за територіальну цілісність і свободу.
«В умовах військового протистояння з ворогом, підготовка і реалізація патріотичних заходів і тематичних виставок, присвячених історії українського війська, традиціям ЗСУ є необхідною та актуальною. Сьогодні на нашому заході присутня молодь. Це дуже важливо, адже суспільство, яке має згуртований характер, передає свої знання, військові традиції поколінням, обов’язково переможе. Кожен шеврон – це унікальна історія, розвиток, неповторна символіка. Кожна його деталь, кожен елемент мають значення. Це – відображення глибоких сенсів боротьби за незалежність».
За словами Ірини Удовиченко, кількість шевронів вражає. Дійсно, є на що подивиться, є про що дізнатися.
«За кожним шевроном споглядаємо з гордістю і трепетом в душі, бо це все наша історія. В кожному ми бачимо захисника, воїна, який бореться за Україну», – зауважила Ірина Удовиченко.
На виставці презентували досить численну колекцію оригінальних шевронів, нарукавних емблем та знаків для беретів воїнів різних родів військ і військових формувань, а також інші цікаві експонати, приміром, тубус від гранатомету, який вкритий малюнками з мирними сюжетами від дітей із м. Ірпінь.
Дивлячись на шеврони, емблеми різних формувань ЗСУ, можна вивчати історію України та її війська.
Експозицію створили у межах культурно-просвітницького проєкту, що має на меті об'єднати українську історію, пам'ять та спільну відповідальність за майбутнє.
Підпишіться, щоб отримувати листи.