• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Діалог «Світ професій в умовах післявоєнного відновлення»

21 березня 2025, 10:35

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
Люди

У межах проєкту «Лідерство жінок – запорука стійкості громад» Гендерний центр Полтавської політехніки провів другий діалог. Цього разу зустріч була присвячена усвідомленню нових можливостей професійної самореалізації як для жінок, так і для чоловіків у післявоєнний період.

- Як війна змінила ринок праці?

- Які нові можливості відкриваються для жінок і чоловіків у професійній самореалізації?

- Чи залишаться «чоловічі» та «жіночі» професії у післявоєнний період?

Учасників привітала Тетяна Іваніна, очільниця Бюро гендерних стратегій і бюджетування, яка реалізовує цей проєкт, наголосивши, що спілкування у форматі діалогу – ще незвичне для громадськості, але надзвичайно цінне, адже учасники мають можливість не просто висловитися, а бути почутими як однодумцями, так і опонентами без критики власної позиції.

«Нас чекають складні часи. Чи бізнес буде замовником кадрів серед жінок? Чи жінка вирішуватиме куди іти на роботу? Буде потреба у самореалізації чи просто не буде інших варіантів, а буде потреба годувати дітей? Кажуть, що жінки займуть місце чоловіків у повоєнному світі, але це дуже дискутабельно, тому другий діалог невипадково присвячений цій темі», – прокоментувала голова організації. Під час зустрічі студенти різноманітних спеціальностей та правоохоронці обговорили вибір професії, виклики, з якими вони стикалися, коли визначалися зі спеціальністю, з омріяною професією, реакцію рідних.

Цікаво, що для більшості ключовим фактором у виборі професії стало саме покликання, а не фінансова мотивація. Однією з найбільш обговорюваних тем стала гендерна дискримінація на ринку праці. Учасників вразили випадки, коли жінкам-кранівницям занижували зарплату на 50% у порівнянні з чоловіками за ту ж саму роботу лише через їхню стать, а також історії про жінок, які працюють на котельнях, шахтах та виконують інші фізично складні види робіт.

«Цікаво, що у Музеї науки університету є інтерактивний кран і коли відвідувачі чують питання: як думаєте, кого більше серед тих, хто керує краном - чоловіків чи жінок? Всі як один переконані, що чоловіків. Але, насправді, жінок-кранівниць більше. І саме жінки краще керують краном, адже їх вестибулярний апарат краще адаптується до уважної роботи на висоті», – прокоментувала учасниця Світлана.

Деякі учасниці поділились історіями зміни професійної орієнтації через страх упередженого ставлення ще під час навчання, якого зазнали їх мами та інші родички. У деяких учасників та учасниць родина упереджено ставиться до обраної професії. Серед основних пропозицій щодо змін учасники та учасниці діалогу наголосили на необхідності якісної профорієнтації – знайомства з професіями безпосередньо на робочих місцях, у реальних умовах, щоб бачити наживо особливості різних професій. Серед потреб визначили популяризацію усіх спеціальностей та освітніх програм, які пропонують навчальні заклади, аби молодь мала широкий вибір і могла приймати усвідомлені рішення, а охочі змінити професію - бачили можливості.

Окремо підкреслили важливість подолання гендерної дискримінації під час працевлаштування і професійної діяльності – оцінювання має ґрунтуватися на професіоналізмі, а не на статі. Не менш важливим аспектом названо усунення законодавчих лакун і суперечностей.

Фінальна рефлексія виявила, що після діалогу учасниці і учасники дізнались нові інсайти, надихнулись спілкуванням і вмотивовані на позитивні суспільні зміни. Цей захід став можливим завдяки підтримці Уряду Великої Британії, наданої через Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності націй та розвитку Сполученого Королівства в межах проєкту «Жінки. Мир. Безпека: діємо разом», який реалізує Український Жіночий Фонд. Інформація, що представлена на заході, не завжди відображає погляди Уряду Великої Британії, Українського Жіночого Фонду та Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики.

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
21/03/2025
У травні 76 тис. жителів Полтавщини отримають державну соціальну допомогу
21/03/2025
Затверджено операційний план заходів з реалізації у 2025-2027 роках Державної стратегії забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 р.
21/03/2025
Люди Сидять

Люди Сидять

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення Можливість на безоплатне навчання в сфері ІТ для вразливих категорій населення
08/05/2025
Володимир Когут: «Наша мета – зробити кожен гектар облікованим, захищеним і корисним для бюджету»
08/05/2025
Володимир Когут зустрівся із заступницею Міністра освіти і науки України Надією Кузмичовою
08/05/2025
Як отримати кошти на модернізацію шкіл, лікарень та дитячих садочків
08/05/2025
На Полтавщині удосконалюють функціонування системи підтримки осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які страждають на психічні розлади
08/05/2025
Як трансформується освіта і наука в Україні
08/05/2025
80 років Перемоги над нацизмом в Європі
08/05/2025
Синоптики попередили про дощі та заморозки на поверхні ґрунуту
08/05/2025
На Полтавщині триває підготовка до НМТ-2025
08/05/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту