• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

У Полтаві відбулася науково-практична конференція про стан та перспективи розвитку рекреаційно-туристичного комплексу України

15 травня 2025, 14:55

  • Департамент культури і туризму
Чубенко (15)

На базі ПДАУ провели науково-практичну конференцію «Стан та перспективи розвитку рекреаційно-туристичного комплексу України: природний, соціальний, економічний та інноваційний аспекти». До участі в ній долучилися заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, заступник директора Департаменту культури і туризму ОВА Лілія Федорченко, директор Департаменту освіти і науки ОВА Євген Кончаковський, представники туристичної галузі, науковці.

Мета конференції – об’єднання зусиль науковців та практиків для дослідження актуальних питань туризму і рекреації, визначення сучасних підходів до аналізу стану галузі, а також шляхів її сталого розвитку. Конференція покликана узагальнити думки фахівців галузі щодо актуальних питань відновлення та модернізації рекреаційно-туристичного комплексу, його адаптації до європейських стандартів та інтеграції в глобальний туристичний ринок.
«Туристична сфера – це не лише важлива галузь економіки. По-перше, це – потужний і дієвий інструмент для поліпшення фізичного, ментального здоров'я громадян. По-друге, це чинник відновлення та розвитку інфраструктури, інструмент формування позитивного іміджу Полтавщини та України. По-третє, в умовах сучасних викликів і трансформаційних процесів ця сфера набуває особливої значущості в контексті реалізації ветеранської політики із подальшим працевлаштуванням ветеранів війни та створення сімейних бізнесів для них, – зауважив Антон Чубенко. – У розвитку галузі маємо орієнтуватися на кращі практики та кейси успіху, адаптовуючи їх до реалій сьогодення».

У межах конференції наголосили на важливості інтеграції туристично-рекреаційної складової до реабілітації військових та членів їхніх родин, створення регіональних туристичних кластерів, підтримці ініціатив у сфері екотуризму, підвищення ролі громад у формуванні туристичної політики, розвиток віртуальних турів.
Проаналізували світові тенденції у розвитку ділового туризму та виставкової діяльності. У сучасних реаліях діловий туризм і виставкова діяльність зазнають значних оновлень через такі фактори як цифровізація, екологічні й економічні виклики. Цифровізація повністю змінила індустрію туризму, розвинула, зробила зручнішим і автономнішим спілкування та планування ділових подій.
Важливою складовою є релігійний туризм, що передбачає подорожі з метою відвідування святих місць, паломництва, участі в релігійних заходах чи ознайомлення з духовною спадщиною. На Полтавщині, з її багатою релігійною історією та культурним розмаїттям, цей вид туризму має значний потенціал для розвитку, сприяючи збереженню культурної спадщини, економічному зростанню та міжнародному визнанню.
Обговорили розвиток активного екологічного туризму області. Станом на 01.01.2025 р. природно-заповідний фонд (ПЗФ) Полтавської області налічує 400 територій та об'єктів загальною площею 144 189,2613 га, що складає 5,01 % від загальної площі області. Із них 30 мають статус загальнодержавного значення: 2 національні природні парки, 20 заказників, 1 ботанічна пам’ятка природи, 1 ботанічний сад, 2 дендрологічних парки, 4 парки – пам’ятки садово-паркового мистецтва. Кількість територій та об’єктів ПЗФ місцевого значення становить 370. Це вказує на потенціал ПЗФ Полтавської області щодо розвитку екологічних маршрутів.
У сучасних умовах розвитку туристичної індустрії дедалі більше уваги приділяється питанням безбар’єрності та інклюзивності. Доступність туристичних послуг для осіб з інвалідністю, людей похилого віку, сімей із дітьми та інших маломобільних груп населення є важливим чинником соціальної рівності та економічного зростання регіонів. Впровадження інклюзивного підходу сприяє не лише розширенню туристичної аудиторії, а й формуванню позитивного іміджу туристичних дестинацій.

Важливим інструментом для підтримки й розвитку України та Полтавщини є волонтерський туризм, особливо в умовах війни та процесів відновлення після неї. Це не лише можливість залучити міжнародних партнерів для допомоги, а й ефективний спосіб поширення інформації про Україну в світі, створення нових соціальних ініціатив.

Поділитись

Теги

туризм
культура
конференція
Полтавщина
Антон Чубенко

Новина за темою

Жителів Полтавщини запрошують на зустріч «Лаванда та крафт»
15/05/2025
Туристичні локації Полтавщини
15/05/2025
На Полтавщині проводять археологічні розкопки
15/05/2025
Президія (10)

Президія (10)

Форум (3)

Форум (3)

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
У нас є чітка інформація – і партнери це підтверджують, – що санкції для Росії справді болісні – звернення Президента У нас є чітка інформація – і партнери це підтверджують, – що санкції для Росії справді болісні – звернення Президента
01/07/2025
Захисників та захисниць запрошують взяти участь у другому етапі Ігор ветеранів 2025
01/07/2025
У Полтаві відбувся захід «Лаванда і крафт»
01/07/2025
В обласній бібліотеці імені Олеся Гончара провели зустріч із полтавською письменницею Мариною Федоровою
01/07/2025
У Полтаві та Опішні на об’єктах безбар’єрних маршрутів визначено обсяги будівельних робіт
01/07/2025
«ANUGA 2025»: до участі запрошують виробників молочної та органічної продукції Полтавщини
01/07/2025
Полтавські спортсмени вдало виступили на Всеукраїнському турнірі з боротьби вільної
01/07/2025
Школа адаптивного землеробства: на Полтавщині провели навчання для аграріїв
01/07/2025
Із початку року на Полтавщині заклади, які розміщували ВПО, отримали 14,2 млн грн компенсації
01/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту