Аудит Будинку звʼязку провели т.в.о. начальника Полтавської ОВА Володимир Когут разом із амбасадорами проєкту й фахівцями Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики облвійськадміністрації. На цей час зроблений моніторинг стану безбар’єрності обʼєкта. Ці результати включили до всеукраїнської мапи безбар’єрності https://lun.ua/misto/barrier-free/mindev-2025. Також завершили обмірні роботи вхідних груп, формують інклюзивні рішення для усунення бар’єрів.
Військовослужбовець Сергій Цапенко отримав поранення ноги. Захисник наголосив, що безбар’єрність серед важливих тем сьогодення: «Попри те, що триває війна, сьогодні реалізують потрібний проєкт. Вкрай необхідно мати пандуси, підйомники, щоб люди з інвалідністю не відчували бар’єрів: ні фізичних, ні психологічних».
Представниця ГО «Полтавське міське громадське об’єднання осіб з інвалідністю «Віра», членкиня обласного Комітету з питань безбар’єрності при Полтавській ОВА Алла Лісовенко наголосила, що інфраструктура у громадах має бути максимально доступною для кожного.
«Я вважаю, що повинно бути зручно для всіх. Інфраструктура має бути доступною для кожного, щоб можна було спокійно отримати необхідну послугу. Щодо бар’єрів, то для мене особисто це сходи, нерівні тротуари й дороги», – сказала Алла Лісовенко.
Т.в.о. начальника облвійськадміністрації Володимир Когут зауважив, що нині узгоджують ініціативу з власниками Будинку зв’язку для отримання повноважень виступити замовником на розроблення проєкту і виконання будівельних робіт.
Директор з розвитку мережі Полтавського регіону АТ «Укрпошта» Павло Шестопал додав, що в компанії активно працюють над тим, щоб відділення були безбар’єрними.
«Питання інклюзивності одне з цінностей нашої компанії. Усі нові відділення відкриваємо з пандусами, підйомниками. На жаль, є й такі, що відкривалися десятиліття тому, і вони ще не обладнані. Тому дуже раді долучитися до даної ініціативи і зробити Будинок звʼязку на 100% інклюзивним, доступним, щоб наші клієнти могли без перешкод отримати послуги», – сказав Павло Шестопал.
За словами заступниці директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики ПОВА Ірини Особік, цей об’єкт – відправна точка безбар’єрного маршруту. Там планують провести капітальний ремонт. Насамперед йдеться про влаштування пандуса, встановлення поручнів на сходах, ремонту вхідної групи, влаштування підйомної платформи у внутрішньому фоє, встановлення поручнів на внутрішніх сходах.
«Буде зроблена реконструкція тротуарів, зупинка громадського транспорту. Уже перенесена тролейбусна мережа. Будуть зроблені пристосування, щоб зупинявся громадський транспорт із пониженими підлогами. Безумовно, сама будівля, яка є щойно виявленим об'єктом культурної спадщини, буде реконструйована», – роз’яснила Ірина Особік.
Довідково: «Рух без бар’єрів» – флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій, який втілюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», та охоплює 15 пілотних громад, де створюються безбар’єрні маршрути. На сьогодні це Київ, Одеса, Дніпро, Житомир, Тернопіль, Львів, Рівне, Чернівці, Полтава, Вінниця, Славутич, Кропивницький, Буча, селища Опішня та Бородянка.
Аудит Будинку Зв’Язку 3
Аудит Будинку Зв’Язку 4
Аудит Будинку Зв’Язку 5
Аудит Будинку Зв’Язку 6
Аудит Будинку Зв’Язку 7
Аудит Будинку Зв’Язку 8
Аудит Будинку Зв’Язку
Підпишіться, щоб отримувати листи.