• Перейти до основного вмісту
arrow
Головна
Новини

Підвищення виплат при народженні дитини – частина пакету, розробленого для комплексної підтримки сімей з дітьми

15 липня 2025, 10:55

  • Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
  • Департамент соціального захисту населення
Підтримка Родин

Уряд ухвалив проєкт закону, мета якого - запровадження широкого пакету комплексної та всеохоплюючої підтримки для українських родин з дітьми.

Проєкт закону було розроблено Мінсоцполітики спільно з Міністерством охорони здоровʼя, Міністерством економіки та Міністерством освіти і науки в межах реалізації Стратегії демографічного розвитку до 2040 року. 

Законопроєкт покликаний створити умови для зростання народжуваності та гармонійного поєднання батьківства з професійною діяльністю. Він передбачає безперервну державну підтримку родин — від моменту планування батьківства й аж до самостійності дитини — у медичній, соціальній та освітній сферах. 

Зокрема, проєкт закону передбачає створення умов для більш комфортного догляду за дитиною (наприклад, шляхом оплати для родини послуг з догляду за дитиною від 1 до 3х років); суттєвого підвищення розміру виплат для сімей з дітьми; додаткову підтримку родин, які мають дітей з інвалідністю.

Окремий фокус проєкт закону робить на підтримці жінок, які народили дитину, ще не маючи професійного стажу. За даними Мінсоцполітики, у 2024 році кількість таких жінок становила 44% від всіх матерів, які народжували дітей. Діюча наразі система соціальної підтримки, на жаль, практично не передбачає для таких жінок та їх дітей підтримки на період відпустки по догляду за дитиною. 

«Ми переходимо від фрагментованої несистемної підтримки до цілісного підходу, коли держава підтримує родину з дитиною від планування батьківства і до моменту самостійного виходу дитини у світ. Для нас дуже важлива кожна дитина в Україні. Ми дякуємо кожній родині, яка взяла на себе сміливість народжувати і виховувати дітей в нашій країні і ми як Уряд зробимо все, щоб такі родини відчували підтримку», – зауважив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Проєкт закону передбачає підвищення розмірів низки «дитячих» виплат, зокрема:

  • на період вагітності та пологів та після народження дитини:
  • - підвищення одноразової виплати жінкам, які народили, до 50 тис. грн (наразі її розмір складає 10 320 грн);
  • - підвищення розміру допомоги для незастрахованих осіб - 7 000 грн щомісяця (наразі розмір допомоги складає 25% від розміру прожиткового мінімуму, тобто 757 грн щомісяця);
  • - продовження виплати «Пакунок малюка». Батьки новонароджених продовжать отримувати натуральну допомогу «пакунок малюка» або грошову компенсацію у розмірі 7 689 грн.
  • на період догляду за дитиною:
  • - допомога на догляд до досягнення дитиною 1 року як для застрахованих, так і для не застрахованих осіб;
  • - запровадження програми «єЯсла» на оплату послуг з догляду за дитиною після досягнення дитиною 1 року, щоби батьки мали вибір: доглядати дитину вдома до 3х років, чи повернутися до роботи, скориставшись послугами з догляду за дитиною, за які заплатить держава (цільові кошти у розмірі 8 000 грн);
  • - якщо мама (або батько) вирішать доглядати за дитиною до трьох років, за ними збережеться сплата ЄСВ протягом всього цього періоду.
  • при зарахуванні дитини до школи:
  • - программа «Пакунок школяра» – грошова допомога на придбання необхідного учню шкільного приладдя (канцелярських товарів), дитячого одягу та взуття на суму 5 тис грн.

Також пропонуються додаткові інструменти підтримки для родин, які виховують дитину з інвалідністю. Окрім загальнодоступних виплат і послуг, для них передбачено:

  • надання послуги раннього втручання;
  • допомогу для догляду за дитиною „єЯсла” у підвищеному розмірі (до 16 000 грн);
  • соціальну послуга з комплексного розвитку та догляду дітей з інвалідністю;
  • послуги асистента дитини або соціальна послуга супроводу під час інклюзивного навчання;
  • реабілітаційні заходи тощо.

«Ми поставили собі за мету розробити проєкт системної та дійсно всеохоплюючої підтримки. Вона не зводитиметься лише до підвищення виплат, хоча цей інструмент теж потрібний. Для того, щоб українські родини хотіли жити в Україні, повертатись сюди з-за кордону, вони мають бути впевненими, що держава допоможе їм на етапі вагітності, підтримає після народження малюка, дасть змогу батькам працювати і виховувати дитину, а за необхідності – не залишить сам на сам із дитиною, яка потребує додаткового догляду та допомоги», – підкреслила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Проєкт закону пропонує встановлювати розміри частини виплат Кабінетом Міністрів, аби забезпечити більшу гнучкість у реагуванні на потреби родин. 

За загальним пакетом, який розробив Уряд, сукупний обсяг підтримки на одну родину від народження до досягнення дитиною 18 років становитиме в поточних цінах не менше 1,08 млн грн.

Ці кошти будуть спрямовані на допологову та післяпологову підтримку, дошкільну підтримку, підтримку в школі, підтримку студентів закладів професійно- технічної освіти та коледжів.

Звертаємо увагу, що це – тільки соціальна частина загального пакету підтримки. Загалом він буде передбачати комплексну медичну підтримку (від моменту планування народження до дорослішання дитини), а також всебічну підтримку на етапі освіти.

 

Детальніше про комплексну державну підтримку родин з дітьми у інфографіці. 

Поділитись

Теги

соцзахист

Новина за темою

Держава компенсуватиме повну вартість навчання дітям осіб, які отримали інвалідність внаслідок участі у Революції Гідності
15/07/2025
У Карлівці стартувала адвокаційна кампанія «Громади для всіх: разом із людьми з інвалідністю створюємо зміни»
15/07/2025
В Україні масштабується послуга раннього втручання - рішення Уряду
15/07/2025
Підтримка Родин 2

Підтримка Родин 2

Підтримка Родин 3

Підтримка Родин 3

Підтримка Родин 4

Підтримка Родин 4

Arrow slider next
Arrow slider prev

Останні новини

Більше новин
Робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендувала розірвати договір на кейтерингові послуги в медустанові Кременчуцької громади Робоча група «Прозорість і підзвітність» рекомендувала розірвати договір на кейтерингові послуги в медустанові Кременчуцької громади
15/07/2025
Грантова програма для підтримки підприємиць у сфері виробництва  
15/07/2025
У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка «Струни душі народної»
15/07/2025
У надкластерній лікарні відкрили оновлене відділення судинної хірургії (відео)
15/07/2025
#Заочна школа ЕкоГероїв. Випускний
15/07/2025
Корисні новини від NAZOVNI для виробників Полтавщини
15/07/2025
На Полтавщині провели урочисті заходи з нагоди Дня Української Державності
15/07/2025
Держава компенсуватиме повну вартість навчання дітям осіб, які отримали інвалідність внаслідок участі у Революції Гідності
15/07/2025
Полтавські архівісти презентували онлайн виставку «За синєє небо, за жовте колосся …»
15/07/2025

Надсилаємо насвіжіший дайджест новин

Підпишіться, щоб отримувати листи.

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Офіційний веб-сайт

Адреса:

36014, Полтава,вулиця Соборності, 45

Телефон

+380 (532) 56-02-90

Електронна пошта

[email protected]

Гаряча лінія

112

ОВА

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

Технічна підтримка сайту

[email protected]

Розроблено в

За підтримки

Мапа сайту